تبلیغات
اورامان تخت - رودبر - بهشت و جهنم چه شكلی است؟

یک مردِ كشیش، روزی با خداوند مکالمه ای داشت: "خداوندا! دوست دارم بدانم بهشت و جهنم چه شکلی هستند؟"

خداوند آن مرد كشیش را به سمت دو در هدایت کرد و یکی از آنها را باز کرد؛ مرد نگاهی به داخل انداخت. درست در وسط اتاق یک میز گرد بزرگ وجود داشت که روی آن یک ظرف خورش بود؛ و آنقدر بوی خوبی داشت که دهانش آب افتاد.!

افرادی که دور میز نشسته بودند بسیار لاغر مردنی و مریض حال بودند. به نظر قحطی زده می آمدند. آنها در دست خود قاشق هایی با دسته بسیار بلند داشتند که این دسته ها به بالای بازوهایشان وصل شده بود و هر کدام از آنها به راحتی می توانستند دست خود را داخل ظرف خورش ببرند تا قاشق خود را پُر کنند. اما از آن جایی که این دسته ها از بازوهایشان بلند تر بود، نمی توانستند دستشان را برگردانند و قاشق را در دهان خود فرو ببرند..

مرد كشیش با دیدن صحنه بدبختی و عذاب آنها غمگین شد. خداوند گفت: "تو جهنم را دیدی!"

آنها به سمت اتاق بعدی رفتند و خدا در را باز کرد. آنجا هم دقیقا مثل اتاق قبلی بود. یک میز گرد با یک ظرف خورش روی آن، که دهان مرد را آب انداخت!

افرادِ دور میز، مثل جای قبل همان قاشق های دسته بلند را داشتند، ولی به اندازه کافی قوی و تپل  وسرحال بودند، می گفتند و می خندیدند. خداوند فرمود" تتو داری بهشت را مشاهده می­کنی "مرد كشیش گفت: "نمی فهمم!"

خداوند جواب داد: "ساده است! فقط احتیاج به یک مهارت دارد! می بینی؟ اینها یادگرفته­اند که به همدیگر غذا بدهند، در حالی که آدم­های طمع کار تنها به خودشان فکر می­کنند!"

وبه قول سعدی شیرازی : لئیمان از طعام لذت می­برند و کریمان از اطعام .

واقعا" این ما هستیم که در این دنیا بهشت و جهنم­های مختلف برای خودمان ساخته ایم !!!
طبقه بندی: مطالب - جوک و داستان های آموزنده،

تاریخ : یکشنبه 11 خرداد 1393 | 07:23 ق.ظ | نویسنده : احمد رحمانی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.